Oferujemy wydruki techniką FDM z tworzyw termoplastycznych takich jak PLA, ABS, drukujemy również z nylonu i PVA Idealne rozwiązanie, gdy liczy się szybkość, wysoka precyzja druku oraz niska cena.

Specyfikacja druku:

- Druk wielomateriałowy! (PLA, ABS, Nylon, PVA, Laywood)
- Maksymalne wymiary 210 × 210 × 240 mm
- Szybkość pracy większa o 25%
- Minimalna grubość ścianki to 0.4 mm
- Grubość warstwy 0.1 mm
- Jakość wydruku: dokładność maksymalna 40 mikronów (!)
- Precyzja pozycjonowania: XY: 10 mikronów Z: 40 mikronów
- Średnica filamentu: 1.75 mm
- Średnica dyszy: 0.4 mm
- Temperatura otoczenia pracy: 15-60C [60-140F]
- Podgrzewany stolik (60C): temperatura pracy osiągnięta zostaje w ok. 3 min
- Głowica (200C): temperatura pracy osiągnięta zostaje w ok. 1 min

Metoda ta polega na warstwowym nakładaniu przez dyszową głowice rozpuszczonego materiału (np. PLA, ABS) modelowego i podporowego. Powstały model wiernie odwzorowuje wirtualny projekt i praktycznie od razu gotowy jest do użycia. Możliwe jest wykonanie prototypów w jednym z kilku kolorów.
Technologia FDM, w porównaniu z pozostałymi technikami szybkiego prototypowania, pozwala uzyskać najdokładniejsze modele.

Prototypy FDM łatwo można poddać obróbce, np. szlifowaniu, wierceniu, malowaniu, chromowaniu, można również łączyć elementy w większe modele poprzez klejenie. Co ważne wytrzymałość takiej spoiny jest większa niż wytrzymałość przedmiotu wydrukowanego.

Szybkość wydruku zależy głównie od: wielkości obiektu, stopnia jego skomplikowania (krzywizny, otwory itp.) oraz wybranej dokładności. Tworzenie obiektu może zabrać od kilku minut do kilku godzin. Koszt tworzenia obiektów jest tańszy niż wydruk na tradycyjnej drukarce 2d!

PLA (kwas polimlekowy) jest naturalnym biodegradowalnym polimerem produkowanym ze skrobii kukurydzianej lub ziemniaczanej. Posiada niską temperaturę topnienia, która sprawia, że jest to kmateriał niepodatny na wypaczenia w procesie drukowania.

Nylon – rewelacyjna jakość wykończenia powierzchni, bardzo duża (lepsza niż ABS) wytrzymałość mechaniczna i chemiczna, pełna odporność na żywice odlewnicze. Bardzo łatwo poddaje się obróbce skrawaniem. Wykonane z niego cienkościenne obiekty charakteryzuje duża elastyczność. Świetnie nadaje się np. na formy do odlewów.

Laywood – mieszanka włókien pochodzących z recyklingu drewna i spoiw polimerowych, które mogą być topione i wytłaczane przez żarnik drukarki 3D. Posiada identyczne właściwości jak PLA. Interesującą cechą tego materiału jest możliwość dodawania „pierścieni drzew” z subtelną gradacją kolorów, od brązowego do beżowego. Kolor tego materiału może być zmieniany w locie – ustawiając temperaturę w głowicy drukarki od 180 ° C – kolor jasny; wzrost temperatury do 230 ° C skutkuje uzyskaniem barwy ciemniejszej.onas szybkoscrealizacji kontaktDIGITAL ART i-druk3d.pl Copyright © 2013. All Rights Reserved.
Strona zoptymalizowana do pracy z przegladarką Chrome, Firefox.
design by DIGITAL ART | I-DRUK3D
stat4u